KLUSĒTĀJI – EKRĀNĀ (5.-12. klase)

Radošā grupa:
režisors: Jānis Znotiņš
dramaturģija: Ance Muižniece
māksliniece: Pamela Butāne
lomās: Anta Aizupe, Oskars Florencs Vīksne, Jānis Znotiņš

Norises ilgums: 50 min

Norises vieta: interneta vide.

Sīkāka informācija, rakstot uz e-pasta adresi istabasteatris@gmail.com

Apraksts:
Klātienes izrādei “KLUSĒTĀJI” ir radīta augstvērtīga alternatīva – inovatīvi interaktīva interneta izrāde “KLUSĒTĀJI – EKRĀNĀ”. Interneta izrāde saturiski ir identiska klātienes, taču ar plašākām iespējām skatītājam ietekmēt izrādes gaitu. Klātienes izrādes darbība norisinās trīs klases telpās, stāsta varoņiem mainoties vietām un ik pa laikam sastopoties. Interneta izrādē, izmantojot vietnes Youtube iespējas, pēc katras no stāsta daļām skatītājam jāizvēlas, kā turpināsies viņa izrāde. Sākumā skatītājs izvēlas, kura varoņa stāstu piedzīvot, pēc tam – sekot savam izvēlētājam varonim uz citu klasi vai turpināt izrādi ar citu varoni, paliekot klasē. Katrā no stāsta nogriežņiem skatītājām ļauts pašam būvēt savu stāstu par trīs varoņu piedzīvoto, kā arī galu galā noskatīties visus stāstus, ja ir vēlēšanās.

Izrādē “Klusētāji” ir par cilvēku vienaldzību un tās drūmajām sekām. Kāpēc bieži vien izvēlamies klusēt, kad patiesībā būtu vajadzējis iesaistīties un runāt? Vai tiešām runāšana vienmēr ir sudrabs un klusēšana – zelts?

Trīs jauni cilvēki – Santa, Krišjānis un Ikars – atcerēsies piedzīvoto un pastāstīs par kādu satraucošu notikumu, kas ar viņiem atgadījies laikā, kad viņi mācījās vienā klasē. Viss izvērstos citādi, ja viņi izšķirošā brīdī nebūtu izvēlējušies klusēt. 

Skatītājiem būs iespēja uzzināt, kāds ir katra iesaistītā jaunieša skatupunkts uz notikušo – kas viņiem lika tā rīkoties, ko viņi gribētu mainīt un kā viņi šodien sadzīvo ar pagātnē pieņemtajiem lēmumiem.

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammu “„Latvijas skolas soma” satura radīšana”, “”Latvijas skolas soma” digitālā satura radīšana” atbalstu.