KAKA UN PAVASARIS (4+)

Radošā grupa:
režija: Jānis Znotiņš
dramaturģija: Jānis Znotiņš, Ance Muižniece
scenogrāfija: Rūdolfs Bekičs
lomās: Jānis Znotiņš, Ance Muižniece

Pēc Andrusa Kivirehka grāmatas KAKA UN PAVASARIS motīviem.

Izrādes publicitātē izmantota Edmunda Jansona ilustrācija no “Liels un mazs” izdevniecībā izdotās grāmatas KAKA UN PAVASARIS ( A. Kivirehks).

Norises ilgums: 60 min

Norises vieta: Ģertrūdes ielas teātris, Ģertrūdes iela 101a, Latgales priekšpilsēta, Rīga, LV-1009

Apraksts:

Izrāde veidota pēc igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka grāmatas “Kaka un pavasaris” motīviem. 

Izrāde ir ne vien skatītāju iecienīta, bet ievērota arī no teātra profesionāļu puses – tā ir ieguvusi “Spēlmaņu nakts” balvu 2015./2016. gada sezonā kā gada izrāde bērniem vai pusaudžiem.

Režisors Jānis Znotiņš: “Bērnu izrādes veidoju, lai muļķojoties sniegtu bērniem jēgpilnu stundu, kurā viņi iemācās ko jaunu. Manuprāt, Andruss Kivirehks to lieliski paveic savos stāstos – viņš ar provocējošu muļķību sasniedz dziļu jēgu par pasaules kārtību.” 

Grāmata runā par svarīgām bērna augšanas procesa tēmām – ģērbšanos, mācīšanos lasīt, attiecībām bērnudārzā u.c.. Izrādei izvēlētie stāsti atklāj šajās norisēs kopsakarības, kuras bērns vēl, iespējams, nesaskata, piemēram, silta ģērbšanās – slimība. 

“Lai kaut ko iemācītos, vajag, lai ir interesanti un jautri,” tā saka Ance Muižniece pirmajā Jāņa Znotiņa izrādē bērniem – “Istabas fabulas”. Ar šādu pārliecību tapusi arī izrāde “Kaka un pavasaris”. 

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonds un izdevniecības “Liels un mazs”, galerijas ISTABA atbalstu.

Pieejamība:
Piekļuves apraksts: ierodoties jāšķērso pagalms ar ļoti nelīdzenu segumu.
Pie ieejas, pagalmā ir iespējams atstāt velosipēdus, bet nav iespējams atstāt privāto auto.
Bērnu ratiņus ir iespējams atstāt iekštelpā (norāde, ienākot pa ēkas ieejas durvīm).
Personām ar kustību traucējumiem iesakām ierasties ar auto līdz teātra ieejai, braucot cauri vārtiem. Pie ieejas ir stāva uzbrauktuve, kuras pārvarēšanai nepieciešama palīdzība, ēkas ieejas durvis ir smagas. Izrādes norise 2. stāvā, kāpjot 27 pakāpienus. Ēkā ir lifts, ko var izmantot, iepriekš saskaņojot ar ĢIT administrāciju. WC nav iespējams iekļūt ar riteņkrēslu. Durvju ailēs jāpārvar sliekšņi.
Izrādes telpā ir viegli novietot ratiņkrēslu sēdvietu zonā.
Izrāde ir tekstā un attēlā balstīta, tāpēc cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem var būt grūtības uztvert. Izrādē netiek izmantoti gaismu vai skaņu efekti, izrāde norit dienas gaismā.
Jautājumu un neskaidrību gadījumā pirms izrādes apmeklējuma aicinām sazināties ar mums: istabasteatris@gmail.com / 26418778