PUIKA AR SUNI video (8+)

Radošā grupa:
režisors: Jānis Znotiņš
dramaturģe: Ance Muižniece
mākslinieks: Reinis Suhanovs
lomā: Emīls Krūmiņš

pēc Ineses Zanderes garststāsta PUIKA AR SUNI motīviem.

Norises ilgums: 70 min

Norises vieta: interneta vide.

Sīkāka informācija, rakstot uz e-pasta adresi istabasteatris@gmail.com

Apraksts:
Klātienes izrādei “PUIKA AR SUNI” pēc Ineses Zanderes stāsta motīviem ir radīta augstvērtīga alternatīva – video iestudējums “PUIKA AR SUNI” pēc I. Zanderes stāsta motīviem. Video iestudējums ir uzņemts ar vienu kameru, kas seko aktierim visa iestudējuma laikā, panākot klātbūtnes efektu, it kā video iestudējumā skatītājs pats piedalītos visos notikumos Ķīpsalā, Centrāltirgū, Geto un citās vietās, kur galvenais varonis Zigis nonāk iestudējuma gaitā.

“Puika ar suni” ir neticams piedzīvojumu stāsts par varonīgu puiku vārdā Zigis, kurš kopā ar savu ģimeni un suni Džeri paveica brīnumu, izglābjot daudzu cilvēku dzīvības.

Zigis redz un dzird visu, kas viņa mājās notiek, un, kad Zigim paliek bail, viņš slēpjas suņu būdā pie sava uzticamā drauga Džera. Dziļi zem Džera būdas ir bunkurs, kur Ziga paps slēpj cilvēkus. Šeit, pie Lipkēm, bedri rok dzīvībai, ne nāvei. Te palīdz, nevis dara pāri. Tas ir liels noslēpums, un par to nevienam nedrīkst stāstīt. Zigis mācās saprast pasaules kārtību, uzdod jautājumus un redz, cik svarīga ir cilvēcība vienam pret otru. 

Izrādi iestudējis “Spēlmaņu nakts” balvas laureāts un vairākkārt nominētais režisors Jānis Znotiņš. Tā tapusi pēc Ineses Zanderes grāmatas “Puika ar suni” motīviem, un tajā stāstīts par pazīstamā ebreju glābēja Žaņa Lipkes dēlu Zigfrīdu, kuram bija tikai 8 gadi, kad viņa ģimene deva patvērumu nacistu vajātajiem ebrejiem.

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammu “„Latvijas skolas soma” satura radīšana”, “””Latvijas skolas soma” satura radīšana”, izdevniecības “Liels un mazs”, kā arī Žaņa Lipkes muzeja atbalstu.