LĀČPLĒSIS (1.-6. klase)

Radošā grupa:

režisors: Jānis Znotiņš
dramaturģija, video saturs: Ance Muižniece, Oskars Florencs – Vīksne, Jānis Znotiņš
izpildītāji: Ance Muižniece, Oskars Florencs – Vīksne, Anta Aizupe

pēc Andreja Pumpura eposa “Lāčplēsis” motīviem

Norises ilgums: 60 min

Norises vieta: interneta vide.

Sīkāka informācija, rakstot uz e-pasta adresi istabasteatris@gmail.com

Apraksts:
Interaktīva interneta izrāde, kas veidota pēc Andreja Pumpura eposa “Lāčplēsis” motīviem, laikmetīgā veidā iepazīstina skolēnus ar latviešu literatūras kanonu un paver iespējas skolotājiem runāt ar skolēniem par Latvijas nācijai būtiskiem jautājumiem mūsdienu kontekstā. Skolēni iepazīstas ar eposā ietvertajiem latviešu mitoloģijas tēliem, saskata, cik latviešu valoda un mitoloģija ir bagāta un interesanta, un ka mums ir pašiem savs supervaronis.

Izrādes veidota kā viena aktiera stāsts, kas ļauj iedziļināties Lāčplēša personībā un viņa likteņa stāstā. Izrāde mudina aizdomāties par to, ka, lai arī cilvēkiem apkārt ir ģimene, draugi, kolēģi, tomēr bieži cilvēks ir viens savās domā, kas iedvesmo vai biedē, tāpat kā tas bija Lāčplēsim. 

Izrādei ir divas versijas: Lāčplēsis laukos un Lāčplēsis pilsētā. Sākoties digitālajai izrādei, skatītājs izvēlas vienu no versijām. Izvēles jāveic arī tālākajā gaitā, piemēram, vai papildināt zināšanas, skatīties saīsināto ainas versiju, izvēlēties tālāko notikumu attīstību no variantiem. 

Izrāde veidota filmēta ar mobilo telefonu, tā aktualizējot plaši pieejamo viedierīču iespējas un aicinot skolēnus un pieaugušos tās izmantot radošāk un pilnvērtīgāk.  

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammu “„Latvijas skolas soma” satura radīšana”, “””Latvijas skolas soma” digitālā satura radīšana” atbalstu.