KLUSĒTĀJI (5.-12. klase)

Radošā grupa:
režisors: Jānis Znotiņš
dramaturģe: Ance Muižniece
māksliniece: Pamela Butāne
lomās: Anta Aizupe, Oskars Florencs – Vīksne, Jānis Znotiņš

Norises ilgums: 50 min

Norises vieta: izrāde ir radīta speciāli skolām, tādēļ izrādes publiska izrādīšana var notikt jebkurā skolā, kurā iespējams izrādes vajadzībām atvēlēt trīs blakus esošas klases un gaiteni. 

Sīkāka informācija, rakstot uz e-pasta adresi istabasteatris@gmail.com

Apraksts:
KLUSĒTĀJI. Šo stāstu iedvesmojuši patiesi notikumi.

Izrādē “Klusētāji” ir par cilvēku vienaldzību un tās drūmajām sekām. Kāpēc bieži vien izvēlamies klusēt, kad patiesībā būtu vajadzējis iesaistīties un runāt? Vai tiešām runāšana vienmēr ir sudrabs un klusēšana – zelts?

Trīs jauni cilvēki – Santa, Krišjānis un Ikars – atcerēsies piedzīvoto un pastāstīs par kādu satraucošu notikumu, kas ar viņiem atgadījies laikā, kad viņi mācījās vienā klasē. Viss izvērstos citādi, ja viņi izšķirošā brīdī nebūtu izvēlējušies klusēt. 

Izrādes darbība norisinās trīs klases telpās, stāsta varoņiem mainoties vietām un ik pa laikam sastopoties. Tā katra no skatītāju grupām redzēs to pašu un tomēr citu izrādi. Skatītājiem būs iespēja uzzināt, kāds ir katra iesaistītā jaunieša skatpunkts uz notikušo – kas viņiem lika tā rīkoties, ko viņi gribētu mainīt un kā viņi šodien sadzīvo ar pagātnē pieņemtajiem lēmumiem.

Izrāde sagatavota ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “„Latvijas skolas somas” satura radīšana” atbalstu, Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros.