GAIŠI ZILAIS PUNKTS (12+)

Radošā grupa:
režisors: Jānis Znotiņš
horeogrāfe: Agate Bankava
dramaturģija: Jānis Znotiņš
mākslinieks: Adrians Toms Kulpe
gaismu māksliniece: Jūlija Bondarenko
lomās: Melānija Linda Muskare, Arturs Muskars, Oskars Moore
producents: ISTABAS TEĀTRIS
līdzproducents: Ģertrūdes ielas teātris

Norises ilgums: 50 min

Izrādē tiek izmantota dūmu mašīna.

Norises vieta: Ģertrūdes ielas teātris, Ģertrūdes iela 101a, Latgales priekšpilsēta, Rīga, LV-1009

Apraksts:

Jauniestudējums ir kustību izrāde, kas bez vārdiem, bet ar kustības, mūzikas, scenogrāfijas, gaismas mākslinieciskajiem risinājumiem mēģinās empātiski iejusties pusaudža emociju pasaulē, apliecinot, ka katram pusaudzim un viņa izjūtām un emocijām  ir vieta uz šīs pasaules.
“Gaiši zilais punkts” ir nosaukums fotogrāfijai, ko 1990. gada 14. februārī uzņēma NASA kosmosa kuģis Voyager 1, kad tā devās ārā no Saules sistēmas. Zemeslode šajā attēlā ir mazs gaiši zils punkts.
Kas ir vienojošs jaunieša emocionālajai pasaule ar Lielo sprādzienu un procesiem pēc tā?
Jaunības maksimālisma posms ir vienlīdz pilnas ārkārtīgi jaudīgas enerģijas un tikpat dramatiska sabrukuma. Līdzīgi kā mūsu galaktikā, kur elementārdaļiņa Higsa bozons var iznīcināt visu, bet vienlaikus viss no tā sastāv.
Ar jauniešiem runā visi. Skolā skolotāji, mājās vecāki, uz ielas citi pieaugušie, skolas sargi, veikalu pārdevēji un lielākotieskāds viņus māca dzīvot. Taču emocionālo pasauli ikviens no mums izjūt ķermeniski. Mums trīc kājas no uztraukuma, mēs piesarkstam no dusmām vai kauna, mēs svīstam, savelkam rokas dūrēs un smaidam.

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla mērķprogrammas “Programmas “Latvijas skolas soma” satura radīšana” un Ģertrūdes ielas teātra atbalstu. Izrādes izrādīšanu atbalsta GARDU MUTI Zelteris.

Pieejamība:
Piekļuves apraksts: ierodoties jāšķērso pagalms ar ļoti nelīdzenu segumu.
Pie ieejas, pagalmā ir iespējams atstāt velosipēdus, bet nav iespējams atstāt privāto auto.
Bērnu ratiņus ir iespējams atstāt iekštelpā (norāde, ienākot pa ēkas ieejas durvīm).
Personām ar kustību traucējumiem iesakām ierasties ar auto līdz teātra ieejai, braucot cauri vārtiem. Pie ieejas ir stāva uzbrauktuve, kuras pārvarēšanai nepieciešama palīdzība, ēkas ieejas durvis ir smagas. Izrādes norise 3. stāvā, kāpjot 56 pakāpienus. Ēkā ir lifts, ko var izmantot, iepriekš saskaņojot ar ĢIT administrāciju. WC nav iespējams iekļūt ar riteņkrēslu. Durvju ailēs jāpārvar sliekšņi.
Izrādes telpā ir viegli novietot ratiņkrēslu sēdvietu zonā.
Izrādē tiek izmantoti spēcīgi gaismas un skaņas efekti.
Jautājumu un neskaidrību gadījumā pirms izrādes apmeklējuma aicinām sazināties ar mums: istabasteatris@gmail.com / 26418778