DZĪVS (6+)

DZĪVS (6+)

Radošā grupa:
režisors: Jānis Znotiņš
dramaturģe: Rūta Dišlere
māksliniece: Pamela Butāne
lomās:
Bērziņa – Endīne Bērziņa,
Krūmiņš – Emīls Krūmiņš

Līdzproducents/rezidence: Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Norises ilgums: 40 min, pēc izrādes iespēja apmeklēt muzeja eksopzīciju.

Tuvākās izrādes:

Norises vieta: Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs, Ukrainas Neatkarības iela 1, Centra rajons, Rīga, LV-1010

Apraksts:
Zeme joprojām ir vienīgā zināmā planēta Visumā, uz kuras ir sastopama dzīvība. Tā ir mājas arī diviem jauniem cilvēkiem, kuri satiekas, lai kopā ar skatītājiem izveidotu kādu dzīvu organismu. Apvienojot muzeja krājumā esošos eksponātus, teātra mākslinieciskās izpausmes līdzekļus un dramaturģiju, skatītājiem tiek piedāvāta iespēja doties izpētes piedzīvojumā un atklāt dažādas pārsteidzošas spējas, kas piemīt it visam dzīvajam.

Iedvesmojoties no “Skola2030” dabaszinību mācību priekšmeta programmas 1.–4. klašu skolēniem un pievēršoties septiņām dzīvu būtņu pazīmēm, tiek aktualizēta dzīvības kā vienota veseluma nozīmība un trauslums. Istabas teātra komandai rezidējot Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā un izzinot muzeja krājuma kolekcijas, pamatekspozīciju un iztēli rosinošus eksponātu stāstus, ir radīts notikums, kas mazus un lielus skatītājus aicinās domāt par dzīvību kā cilvēkā, tā koka lapā un putnā.

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla mērķprogrammas “Programmas “Latvijas skolas soma” satura radīšana”  atbalstu.

skolas soma logo
Izrāde ir pieejama kultūrizglītības programmā “Latvijas skolas soma”

Piekļūstamība:
Pie muzeja ieejas Ukrainas neatkarības ielā 1 ir divas invalīdu stāvvietas un riteņu novietne. Pie ieejas durvīm ir uzbrauktuve. Lai to pārvarētu ar ratiņkrēslu un iekļūtu muzejā, blakus ieejas durvīm ir jānospiež speciāli apzīmēta zvana poga, ar kuru tiks izsaukts muzeja darbinieks asistents. Viņš arī ieslēgs liftu, kas ved tālāk uz 1. stāvu.
Bērnu ratiņus iespējams atstāt 1. stāvā.
Uz pagrabstāvu, kurā atrodas garderobe ar slēdzamiem skapīšiem un labierīcības, ved pacēlājs, ko ieslēdz muzeja darbinieks-asistents. Labierīcības nav pielāgotas ratiņkrēslu lietotājiem.
Izrādes telpā ir viegli novietot ratiņkrēslu sēdvietu zonā.
Izrāde ir tekstā un attēlā balstīta, tāpēc cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem var būt grūtības uztvert.
Jautājumu un neskaidrību gadījumā pirms izrādes apmeklējuma aicinām sazināties ar mums: istabasteatris@gmail.com / 26418778