TĒTIS (5+)

Radošā grupa:
režisors: Jānis Znotiņš
dramaturģiskās koncepcijas autore: Ance Muižniece
māksliniece: Berta Vilipsone
lomās: Oskars Florencs – Vīksne

Pēc Kārļa Vērdiņa dzejas motīviem.

Izrādes publicitātē izmantota Reiņa Pētersona ilustrācija “Liels un mazs” izdevniecībā izdotās grāmatas “Tētis” (Kārlis Vērdiņš).

Norises ilgums: 50 min

Norises vieta: iekštelpa. Sīkāka informācija, rakstot uz e-pasta adresi istabasteatris@gmail.com

Apraksts:
Sabiedrībā arvien vairāk pievērš uzmanību tēvu lomai bērnu dzīvēs. Mamma un tētis tiek uztverti, kā līdzvērtīgi, vienlīdz atbildīgi vecāki, kas savos bērnos iegulda laiku un enerģiju. Tēva loma ģimenē spilgti atainojas arī mūsdienu bērnu literatūrā – viens no redzamākajiem piemēriem ir izdevniecībā “Liels un Mazs” 2016. gadā izdotā Kārļa Vērdiņa dzejoļu grāmata “Tētis”, kurā lielākā daļa dzejoļu, veltīti tēva un bērna attiecībām. 

Režisors Jānis Znotiņš kopā ar Istabas teātra radošo komandu, izmantojot Vērdiņa dzeju, uzvedis monoizrādi, kurā stāsta, par dažādiem tētiem no bērnu skatupunkta. Izrādē “Tētis” jautrā un aizraujošā veidā runā ar savu skatītāju par nopietnām lietām, rosinot uz pārdomām un sarunu starp vecākiem un bērniem. Izrādē tiek parādīts, ka tētis var būt aizņemts, dusmīgs, noguris, priecīgs, atpūties, aizrautīgs, bet, lai arī kāds viņš būtu, bērnam viņš ir pats labākais un mīļākais. 

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonds un izdevniecības “Liels un mazs”, galerijas ISTABA atbalstu.