KAKA UN PAVASARIS izbraukumos (4+)

Radošā grupa:
režisors: Jānis Znotiņš
dramaturģija: Jānis Znotiņš, Ance Muižniece
scenogrāfs: Rūdolfs Bekičs
lomās: Jānis Znotiņš, Ance Muižniece

Pēc Andrusa Kivirehka grāmatas KAKA UN PAVASARIS motīviem.

Izrādes publicitātē izmantota Edmunda Jansona ilustrācija no “Liels un mazs” izdevniecībā izdotās grāmatas KAKA UN PAVASARIS ( A. Kivirehks).

Norises ilgums: 60 min

Norises vieta: iekštelpa, ārtelpa. Sīkāka informācija, rakstot uz e-pasta adresi istabasteatris@gmail.com

Apraksts:
Izrāde veidota pēc igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka grāmatas “Kaka un pavasaris” motīviem. 

Izrāde ir ne vien skatītāju iecienīta, bet ievērota arī no teātra profesionāļu puses, – tā ir ieguvusi “Spēlmaņu nakts” balvu 2015./2016. gada sezonā kā gada izrāde bērniem vai pusaudžiem.

Režisors Jānis Znotiņš: “Bērnu izrādes veidoju, lai muļķojoties sniegtu bērniem jēgpilnu stundu, kurā viņi iemācās ko jaunu. Manuprāt, Andruss Kivirehks to lieliski paveic savos stāstos – viņš ar provocējošu muļķību sasniedz dziļu jēgu par pasaules kārtību.” 

Grāmata runā par svarīgām bērna augšanas procesa tēmām – ģērbšanos, mācīšanos lasīt, attiecībām bērnudārzā u.c.. Izrādei izvēlētie stāsti atklāj šajās norisēs kopsakarības, kuras bērns vēl, iespējams, nesaskata, piemēram, silta ģērbšanās – slimība. 

“Lai kaut ko iemācītos, vajag, lai ir interesanti un jautri,” tā saka Ance Muižniece pirmajā Jāņa Znotiņa izrādē bērniem – “Istabas fabulas”. Ar šādu pārliecību tapusi arī izrāde “Kaka un pavasaris”. 

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonds un izdevniecības “Liels un mazs”, galerijas ISTABA atbalstu.