PUIKA AR SUNI (8+)

Radošā grupa:
režija: Jānis Znotiņš
dramaturģija: Ance Muižniece
mākslinieks: Reinis Suhanovs
lomā: Emīls Krūmiņš

Pēc Ineses Zanderes stāsta motīviem.

Norises ilgums: 60 min

Norises vieta: Žaņa Lipkes memorialā:

APRAKSTS

“Puika ar suni” ir neticams piedzīvojumu stāsts par varonīgu puiku vārdā Zigis, kurš kopā ar savu ģimeni un suni Džeri paveica brīnumu, izglābjot daudzu cilvēku dzīvības.

Zigis redz un dzird visu, kas viņa mājās notiek, un, kad Zigim paliek bail, viņš slēpjas suņu būdā pie sava uzticamā drauga Džera. Dziļi zem Džera būdas ir bunkurs, kur Ziga paps slēpj cilvēkus. Šeit, pie Lipkēm, bedri rok dzīvībai, ne nāvei. Te palīdz, nevis dara pāri. Tas ir liels noslēpums, un par to nevienam nedrīkst stāstīt. Zigis mācās saprast pasaules kārtību, uzdod jautājumus un redz, cik svarīga ir cilvēcība vienam pret otru. 

Izrāde tapusi pēc Ineses Zanderes grāmatas “Puika ar suni” motīviem, un tajā stāstīts par pazīstamā ebreju glābēja Žaņa Lipkes dēlu Zigfrīdu, kuram bija tikai 8 gadi, kad viņa ģimene deva patvērumu nacistu vajātajiem ebrejiem.

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammu “„Latvijas skolas soma” satura radīšana”, “””Latvijas skolas soma” satura radīšana”, izdevniecības “Liels un mazs”, kā arī Žaņa Lipkes muzeja atbalstu.