DZĪVS (6+)

Radošā grupa:
režisors: Jānis Znotiņš
dramaturģe: Rūta Dišlere
māksliniece: Pamela Butāne
lomās:
Bērziņa – Endīne Bērziņa,
Krūmiņš – Emīls Krūmiņš

Līdzproducents/rezidence: Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Norises ilgums: 40 min

Norises vieta: iekštelpa ar iespēju aptumšot telpu un izmantot sienu kodoskopa attēlu projecēšanai. Kodoskops nav nepieciešams.
Sīkāka informācija, rakstot uz e-pasta adresi istabasteatris@gmail.com

Apraksts:
Zeme joprojām ir vienīgā zināmā planēta Visumā, uz kuras ir sastopama dzīvība. Tā ir mājas arī diviem jauniem cilvēkiem, kuri satiekas, lai kopā ar skatītājiem izveidotu kādu dzīvu organismu. Apvienojot muzeja krājumā esošos eksponātus, teātra mākslinieciskās izpausmes līdzekļus un dramaturģiju, skatītājiem tiek piedāvāta iespēja doties izpētes piedzīvojumā un atklāt dažādas pārsteidzošas spējas, kas piemīt it visam dzīvajam.

Iedvesmojoties no “Skola2030” dabaszinību mācību priekšmeta programmas 1.–4. klašu skolēniem un pievēršoties septiņām dzīvu būtņu pazīmēm, tiek aktualizēta dzīvības kā vienota veseluma nozīmība un trauslums. Istabas teātra komandai rezidējot Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā un izzinot muzeja krājuma kolekcijas, pamatekspozīciju un iztēli rosinošus eksponātu stāstus, ir radīts notikums, kas mazus un lielus skatītājus aicinās domāt par dzīvību kā cilvēkā, tā koka lapā un putnā.

Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla mērķprogrammas “Programmas “Latvijas skolas soma” satura radīšana”  atbalstu.

skolas soma logo