ANNA UN FROGA (5+) komiksu lasījums ar publikas iesaisti

Radošā grupa:
Autori un izpildītāji: Endīne Bērziņa un Sabīne Alise Ozoliņa

Komiksa autore: Anukas Rikāras (Anouk Ricard)

Līdzproducents: Siguldas bērnu un jauniešu literatūras festivāls

komiks latviešu valodā izdots izdevniecībā “Liels un mazs”

Norises ilgums: 50 min

Norises vieta: komiksu lasījums notiek pēc pieprasījuma skolās. Komiksu lasījums norisinās vienā līmenī ar skatītājiem.
Norisei nepieciešams dators, kam var pievienot zibatmiņu, projektors un siena – ekrāns, uz kura var projecēt attēlu. Ja pie ekrāna tuvumā nav kontakts, vajadzīgs pagarinātājs. Telpai jābūt gana tumšai.

Sīkāka informācija, rakstot uz e-pasta adresi istabasteatris@gmail.com

“Anna un Froga” ir franču komiksu autores Anukas Rikāras stāsti par meitenīti Annu, vardi Frogu, slieku Kristofu, kaķi Renē un suni Bibī.

Komiksu lasījums atklāj īstas draudzības dažādās šķautnes ikdienišķās situācijās, piemēram, frī kartupeļu pārēšanās, sniegavīru velšana, dāvanu pirkšana vai desiņu cepšana. Draugu mazās dīvainības un vājības kļūst par ēsmu sirsnīgai viena otra izjokošanai. Taču ķildas un sāncensība vienmēr beidzas labi – visi “baltie meli” tiek atklāti un aizvainojumi pārvarēti bez didaktikas un moralizēšanas.

Aktrises kopā ar publiku teatrālā veidā, izmantojot rekvizītus un kostīmu detaļas, ieskaņos un padarīs šo komiksa lasījumu patiešām dzīvu. Auditorija tiks iesaistīta, katram skolēnam vai skolēnu grupai piešķirot konkrētu skaņas radīšanas uzdevumu. Šādā veidā auditorija pieredzēs kā literatūra, teātris un mākslas darba ieskaņošana sastopas vienā skatuves mākslas notikumā.