TĒTIS (5+)

Radošā grupa:
režija: Jānis Znotiņš
dramaturģiskās koncepcijas autore: Ance Muižniece
māksliniece: Berta Vilipsone
lomās: Oskars Florencs – Vīksne

Pēc Kārļa Vērdiņa dzejas motīviem.

Izrādes publicitātē izmantota Reiņa Pētersona ilustrācija “Liels un mazs” izdevniecībā izdotās grāmatas “Tētis” (Kārlis Vērdiņš).

Norises ilgums: 50 min

Norises vieta: Ģertrūdes ielas teātrī, Ģertrūdes iela 101a, Latgales priekšpilsēta, Rīga, LV-1009

Apraksts:
Sabiedrībā arvien vairāk pievērš uzmanību tēvu lomai bērnu dzīvēs. Mamma un tētis tiek uztverti, kā līdzvērtīgi, vienlīdz atbildīgi vecāki, kas savos bērnos iegulda laiku un enerģiju. Tēva loma ģimenē spilgti atainojas arī mūsdienu bērnu literatūrā – viens no redzamākajiem piemēriem ir izdevniecībā “Liels un Mazs” 2016. gadā izdotā Kārļa Vērdiņa dzejoļu grāmata “Tētis”, kurā lielākā daļa dzejoļu veltīti tēva un bērna attiecībām. 

Režisors Jānis Znotiņš kopā ar Istabas teātra radošo komandu, izmantojot Vērdiņa dzeju, uzvedis monoizrādi, kurā stāsta, par dažādiem tētiem no bērnu skatupunkta. Izrādē “Tētis” jautrā un aizraujošā veidā runā ar savu skatītāju par nopietnām lietām, rosinot uz pārdomām un sarunu starp vecākiem un bērniem. Izrādē tiek parādīts, ka tētis var būt aizņemts, dusmīgs, noguris, priecīgs, atpūties, aizrautīgs, bet, lai arī kāds viņš būtu, bērnam viņš ir pats labākais un mīļākais. 

Izrāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonds un izdevniecības “Liels un mazs”, galerijas ISTABA atbalstu.

Pieejamība:
Piekļuves apraksts: ierodoties jāšķērso pagalms ar ļoti nelīdzenu segumu.
Pie ieejas, pagalmā ir iespējams atstāt velosipēdus, bet nav iespējams atstāt privāto auto.
Bērnu ratiņus ir iespējams atstāt iekštelpā (norāde, ienākot pa ēkas ieejas durvīm).
Personām ar kustību traucējumiem iesakām ierasties ar auto līdz teātra ieejai, braucot cauri vārtiem. Pie ieejas ir stāva uzbrauktuve, kuras pārvarēšanai nepieciešama palīdzība, ēkas ieejas durvis ir smagas. Izrādes norise 3. stāvā, kāpjot 56 pakāpienus. Ēkā ir lifts, ko var izmantot, iepriekš saskaņojot ar ĢIT administrāciju. WC nav iespējams iekļūt ar riteņkrēslu. Durvju ailēs jāpārvar sliekšņi.
Izrādes telpā ir viegli novietot ratiņkrēslu sēdvietu zonā.
Izrāde ir tekstā un attēlā balstīta, tāpēc cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem var būt grūtības uztvert. Izrādē ir statisks skatuves apgaismojums, kas imitē dienasgaismu, netiek lietoti skaņu pastiprinoši efekti.
Jautājumu un neskaidrību gadījumā pirms izrādes apmeklējuma aicinām sazināties ar mums: istabasteatris@gmail.com / 26418778